Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/08/19 in all areas

 1. Kolega Jedburgh_Ops napisał onegdaj: "Jeśli kogoś interesuje szybownictwo okresu międzywojennego, II wojny i kilku lat po wojnie – zawsze zapraszam do rozmów na takie tematy." No to korzystam z zaproszenia. Jakkolwiek najbardziej interesują mnie maszyny z drewna, płótna, drutu z propelerem z przodu to i szybowce nie są mi obce. W trakcie studiów kilka lat byłem w jednej grupie z nieodżałowanym konstruktorem znakomitej "Diany", B.B. (znawcy wiedzą, ze nie chodzi o Brigitte Bardot). Na poczatek przypominam zapomnianego już, doskonałego pilota szybowcowego kpt.pil.Eugeniusza Makowskiego, który zginął śmiercią lotnika w trakcie Vi.Krajowych Zawodów Szybowcowych.
  1 point
 2. Pz.Kpfw II Ausf C, Pz.Rgt. 7, #132 http://wraki39.pobitwie.pl/index.php?/category/260
  1 point
 3. nie fotka pana Tuska nie straszy, ale mam coś na pocieszenie dla twojej zlęknionej duszy
  1 point
 4. Na frasunek dobry trunek ! ? Winno być : FASUNEK !
  1 point
 5. Polaków było tam ok 40%, równie tyle było Rosjan, ale przetrzymywano tam także odsetek węgierskich i austriackich żydów. Czy oni także dołożą się do inwestycji? Oby potem nie było takm że żydzi zabronią wnoszenia polskiej flagi na teren obozu jak było niedawno w Oświęcimiu...
  1 point
 6. Oto jaskrawy przyklad dyskryminacji Żydów w II.RP. I znów "czarnoseciński" "ŚWIATOWID" nr.7 z 1933.
  1 point
 7. Sprawdź czy nie było jakiegoś majątku kogoś herbu cholewa. Żeton dominialny.
  1 point
 8. Żeton na na sobie herb cholewa
  1 point
 9. Burzyć to od 30-lat potrafią, co już nieraz udowodnili, gorzej z budowaniem im wychodzi w tym naszym bantustanie...
  1 point
 10. Po dokładnym doczyszczeniu dopatrzyłem się bicia na uszku od wpięcia igły. Muszę tylko dorwać lepszy aparat żeby z makro zrobić zdjęcie. Wygląda jak bicie z trzech liter. Postaram się później wrzucić. Co do guzika to trafiłem na podobne informacje tylko aż trudno mi w to uwierzyć. Pozdrawiam?
  1 point
 11. Kompletny nonsens - a do kogo niby należałoby uznawanie, który element z tego calego zbioru jest ważniejszy a który nie. Hierarchia ważności elementów istniala od zawsze i była i jest efektem indywidualnej subiektywnej oceny i nikt nie może pozbawić mnie prawa do takiej oceny. Jaką prawdę historyczną? Przykładowo: - Polska i kraje zachodnioeuropejskie uznają, że II.Wojna Światowa wybuchła 1.września 1939 roku - Związek Sowiecki uważa, że II.Wojna Światowa wybuchła 22.czerwca 1941 roku - USA uważają, że II.Wojna Światowa wybuchła 7.grudnia 1941 roku. No i jaka Kolego AquilaSPQR jest prawda historyczna? Jak było naprawdę?
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information