Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 07/09/19 in all areas

 1. Pancerne skarby z Miłakówki. Tank Hunter na łowach! Musicie to zobaczyć!#THETANKHUNTER! Tank Hunter is hunting the mighty panzers! Take a look what The Tank Hunter crew found in the Miłakówka river, Poland! Crazy!
  2 points
 2. Nie było takich seryjnych 251. Na pierwszym planie w nadbudówce ma wąskie szczeliny a te za nim duże otwory. Mam wrażenie, że wykonane na potrzeby dozbrojenia w warsztatach polowych. Jedynie podobny to - Sd.Kfz.251/18 (1941) Beobachtungspanzerwagen ale to nie to...
  1 point
 3. Czołem. To nie jest pocisk - jest to fragment brytyjskiej 4-ro funtowej [1.8kg] bomby zapalającej. I.B. 4-lb. Mk IV type. W rejonach działania RAF-u, do dziś pląta się dużo tego śmiecia. pzdr. stani
  1 point
 4. Litera T oznacza panzerjager czyli jednostka niszczycieli czołgów.
  1 point
 5. To, że nieuctwo polskich punków tak sobie umyśliło to nie znaczy, że tak jest. Nawet z językowego i antropologicznego punktu widzenia to bezsens. Mohawk haircut nie równa się i nie tłumaczy się Iroquois haircut, ponieważ Iroquois to antropologiczne pojęcie worek. Mohawk haircut przyjęli spadochroniarze 101. DPD, a Indianie kanadyjscy w niej nie walczyli. Skoro olbrzymia etniczna grupa Irokezów liczy sześć plemion amerykańskich i sześć plemion kanadyjskich to nazywanie Mohawk haircut jako Iroquois haircut jest kompletną bzdurą, bo to nic nie oznacza, albowiem jest to pojęcie-worek. Fryzurę tę wymyślili Mohawkowie i do nich należy ta nazwa, żeby nie wiem do jakiej większej grupy etnicznej należeli. Chyba amerykańska, czyli rodzima, antropologia kultury oraz amerykańska, czyli rodzima, historia wojskowości wie trochę lepiej, co i jak się nazywa w ich kraju. Poprawianie tego przez Polaków jest tylko niepoważne. Skoro wszyscy bez wyjątku badacze historii drugowojennych amerykańskich sił spadochronowych, w tym dwaj najwybitniejsi – Mark Bando i Michel De Trez – zakazują posługiwania się terminem „Iroquois haircut” to chyba coś w tym jest, mówiąc najdelikatniej. W inwazji na Francję w składzie 101. DPD byli Indianie plemienia Siuksów i też nie nosili na głowach fryzury Siuksów, ale z pełnym poszanowaniem jej nazwy nosili fryzurę à la Mohawk, a nie Irokez. Chyba Indianie też trochę lepiej wiedzą od Polaków co i jak się nazywa w obrębie ich kultury i tradycji. Pozdrawiam.
  1 point
 6. Przetarłam okulary i nadal nie widzę odpowiedzi na moje pytanie. Skoro przerasta to twoje umiejętności to daruj sobie te śmieszne i bezużyteczne prima. Ale już wiem że potrafisz przesuwać klocki. To mam zadanie z podobnej dziecinnej dziedziny, w sam raz dla ciebie. Są dwa takie same moje tematy pt: "Pestki". Może zabierzesz jeden klocuszek w prezencie ode mnie? Co to w ludziach siedzi że zamiast pomagać wprost miłują się w byciu nieużytecznie nieoryginalnymi?
  -1 points
 7. No i proszę, zerknęłam na wspólne zdjęcie człowiekaśniegu i tyfusa i już wiem że mam dwa bezrozumne dzieciaczki trolujące i mające z tego widać świetny ubaw. Ale skoro daję radę z 15 moich inteligentnych przedszkolaków to spróbujmy z dwoma potworkami naraz. Zwykle gdy ktoś zadaje pytanie jak ja "co wygrałam" liczy na jedną z dwóch prostych, możliwych odpowiedzi: 1. wygrałaś i tu następuje wyliczenie nagród bądź wskazanie tej jednej konkretnej (proste prawda?), 2. nie wygrałaś nic - też prosta czytelna odpowiedź matołek od "śnurka" niech go zatem sobie weźmie i się na nim powiesi, przeczytawsz pierwej czy w jego wskazówkach jest odpowiedź (ta prosta, jednoznaczna i oczekiwana) matołek od "może być uścisk dłoni prezesa?" zadając takie pytanie wskazał że nie zna odpowiedzi, po co się udziela? jeśli to jest poziom serwisu to nie pozostaje mi nic innego jak zadać kolejne skomplikowane pytanie:' Jak mogę usunąć swoje konto z tego forum, krok po kroku? Ktoś mi je polecił ale chyba bazował na opinii sprzed 20 lat. Portal zarejestrowany w Koninie (Konin ma mieszkańców ok. 75tys.) chwali się że ma 67tyś użytkowników. To cały Konin się zarejestrował.Ale mam wrażenie że zaledwie 50 do 100 userów w porywach bywa tutaj. Przy takim pomocnym serwisie jakoś mnie to nie dziwi. wracam do moich dzieciaczków - ciekawe czy matołki sprostają wyzwaniu, jednak doświadczenie skłania ku negatywnej odpowiedzi.
  -1 points
 8. Pokazała mi się informacja w moim profilu, że coś wygrałam. Ale nie widzę na forum żadnej informacji ogólnej. Ktoś coś wie?
  -1 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information