Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 05/05/19 in all areas

 1. 1 point
  Poszedłbym dalej - w ramach kultywowania tradycji zaopatrzyłbym polską armię w uzbrojenie na wzór drużyny Mieszka I. Po co wydawać kasę na współczesną broń?Lepiej zaopatrzyć wojsko we włócznie i tarcze - mimo tego, że minister Szyszko robił co mógł, to materiału do ich wykonania jeszcze sporo rośnie. A zaoszczędzone pieniądze wydać można na kolejne 1000+, wspaniałe projekty ojca Rydzyka oraz krówki owinięte papierkami w kamuflażu. Obawiam się tylko, że wtedy posiadanie tyczek do pomidorów wiązałoby się z uzyskaniem w WPA Policji, stosownego pozwolenia na używanie broni drzewcowej.
 2. 1 point
  Czegoś nie rozumiem w wypowiedzi niezwykłego Ernesta.B. - "...gdyby znalazła go zwykła osoba z wykrywaczem, to naszyjniki i bransolety zostałyby bezpowrotnie zniszczone. Wystarczył jeden niewłaściwy ruch szpadlem...". Czy w ocenie tego człowieka, mając pozwolenie z WKZ (nawet na poszukiwanie poza stanowiskami) posiada się dar właściwego operowania szpadlem? Ktoś tu ma nie po kolei?
 3. -1 points
  Przecież szczątki ofiar już są pochowane na cmentarzu skoro i mają tabliczki to była wykonana dokumentacja na to ale albo zaginęła albo trzeba poszukać w archiwum obozowym lub cmentarnym. Nie rozumiem zaś po co od nowa te urny na cmentarzu odkopywać - czyżby u archeologów nie już było pomysłu jak tu zarobić i wchodzą w kompetencję grabarzy na współczesnym cmentarzu? Zidentyfikować konkretnych popiołów i przypisać do konkretnej osoby i tak nie ma możliwości.
 4. -1 points
  Dodając do tego, iż w Polsce obywatele w praktyce nie mają możliwości legalnego nabycia ani posiadania kamizelek kuloodpornych to do ciekawych wniosków można dojść. Bronić czynnie sie nie można, ale obrona bierna również jest zakazana. Skoro władza uniemozliwia obywatelowi obrony biernej, to w jakim celu? i czy tak naprawdę chce naszego dobra? Bandyci zaś broń czy kamizelki zdobędą sobie zapewne i tak bez problemu i czyjegoś pozwolenia.
 5. -1 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information