Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Może być i kreda. W świetnym stanie wyszedł, z pewnością warto pokazać. Można by też poszukać jakiegoś paleozoologa, bywało że takie przypadkowe znajdki okazywały się naukowymi unikatami.
 3. Bicie nietypowe F.R zamiast F.A.R ale może być ,w artylerii pieszej chyba początkowo funkcjonowały kompanie a nie baterie http://genwiki.genealogy.net/Fuß-AR_1
 4. Łunex

  Moneta?

  Żeton 1793r. Popiersie Ludwika XVI i urna pogrzebowa, obok korony i berła na ziemi. Tłumaczenie wsteczne: Słońce królestwa upadło.
 5. Też mi się wydaje, że był pisany jako 35. Tu w grę może wchodzić Fussartillerie Regiment 1
 6. Łunex

  Moneta?

  Szukałem pół dnia i mam, to jest to
 7. aa.. więc zdjęcie to nie Afryka....i o to mi chodzi:))
 8. Uświadomiłeś mi pewną "dziurę" w pozyskiwaniu zdjęć. Podobnie jak Ty wiem, że jest wielce prawdopodobne pojawienie się kilku zdjęć w zestawie..To duże prawdopodobieństwo... Ale: 1/Dla mnie foto na którym jest choć minimalny kawałek sprzętu juz jest interesujące... 2/niestety, jeżeli w "zestawie" jest tylko takie jedno to pozostałe umykają i już nie mam szans z czymś porównać... 3/ jednymi z podstawowych miejsc "pozyskania" materiału jest niestety /bo to najłatwiej/ e-bay czy tez pinterest../lub cos podobnego/ ten drugi o tyle fajny /czyli nie wymagajacy zbytniego intelektualnego wysiłku/ że dobrze ustawione opcje szukania co jakis czas powodują sygnał na poczcie: "znalazłem..-----dalej to szybko i łatwo - ale opisy to juz problem....po prostu ich nie ma..a linki to kolejna tablica, i znów kolejna - gdzie jest właściwe źródło Bóg raczy wiedzieć.. 4/ dopóki zdjęc było tak do 1000-ca to pamiętałem co mam a co nowe -- teraz już nie..zbyt dużo,, wiec przyrasta potrzeba czasu na wstępną identyfikację, sprawdzenie czy jest /też problem bo jak w bazie właściwego typu jest 60 zdjęć to trzeba je jakoś przejrzeć by nie dublować.../ potem jakoś opisać - nie wspomnę już o próbie sprawdzenia czy ten konkretny egzemplarz sprzętu nie istnieje na foto w innym czasie i miejscu,, Gdyby nie cholerny charakter chomika powinienem na rok czy dwa odpuścić szukanie i zająć sie mocno taką pracą jaka Ty wykonujesz... Taaaa.gdyby nie charakter.. no i pamietaj...to wszystko w skali x2... no..na dziś juz koniec...:)) Kaz
 9. Czy aby funkcjonował Fusilier Regiment o nr. 1 ?
 10. Today
 11. Nie zmienia bo i jak może zmieniać coś, co nie ma koloru... woda też tego nie ruszy, na chłopski rozum co by to było za zabezpieczenie? Acetonem schodzi całkiem, innymi rozpuszczalnikami mniej lub bardziej też. Ale jak położysz na goły metal to i tak rdza pewnie wyjdzie, bo trzeba by to wysmarować wcześniej taniną.To zmieni kolor na lekko czarny(po zmyciu/szczotkowaniu) wiec Ci pewnie nie przypasi.
 12. Witam Proszę o pomoc w identyfikacji czegoś co przypomina zawór. Ma to długość 13 cm i jest wykonane z ciężkiego stopu. Od góry przykrywa to mosiężna sygnowana blaszka.
 13. Przyzwyczailiśmy się do kroniki pokazującej " Danutę" i wypad jej plutonu szturmowego. Ale okazuje się, ze jest jeszcze jedna kronika z symbolicznym, tycim, paro- sekundowym występem " Danuty"...
 14. No, to nasz bohater. Bierzesz i szukasz wspólnych elementów. Tu jest nim budynek za plecami. Powtarza się na drugim zdjęciu. Z podpisów wiesz, że zaokrętowani zostali w Neapolu a wysiadali w Bengazi. Budynek w szerszym planie i plac z apelem ma architekturę europejską. Oba zdjęcia wyglądają jak wymarsz do portu. Gość z prawej trzyma papiery jakby coś sprawdzał, drzwi autobusu otwarte, czekają na pasażerów. Bagaż na górze. A gdzie wojsko mieszka? W koszarach. Stąd już mały kroczek i widzimy w Neapolu ten obiekt wciąż we władzy wojskowych.
 15. Wiem, że nie opadły jeszcze emocje po ostatnich barbarzyńskich wydarzeniach na cmentarzu garnizonowym Twierdzy Modlin lecz pomimo tego, chciałem się podzielić z Wami dobrą wiadomością! Skontaktował się ze mną wnuk kapitana Mieczysława Chrzanowskiego, komandor Tomasz Teliczan, który podziękował wszystkim zaangażowanym w akcję odzyskania artefaktów z grobu jego dziadka oraz przesłał kilka bardzo cennych zdjęć z pogrzebu kpt. Chrzanowskiego jak również cenne informacje o zmarłym przodku. Okazuje się, że kpt Mieczysław Chrzanowski był instruktorem nauki jazdy na TK1 w Centrum Wyszkolenia Broni Pancernej w Modlinie, który mieszkał w samej twierdzy, przy obecnej ulicy płk. Edwarda Malewicza 119. Zmarł w młodym wieku w skutek wylewu we własnym domu, po powrocie ze służby. Mama Pana Tomasza Teliczana, po pogrzebie męża, kpt. Chrzanowskiego, po raz pierwszy odwiedziła jego grób dopiero w latach 70-tych ubiegłego wieku ponieważ wcześniej nie było możliwości wjechania na teren twierdzy (kto pamięta czasy przepustek, to wie jak było). Jak Wam wiadomo, pamięć o kpt. Mieczysławie Chrzanowskim jest wciąż żywa ponieważ pielęgnuje ją przewodnik po Twierdzy Modlin, Maciek Kostrzewski, który zawsze przyprowadza wycieczki pod groby naszych oficerów. Pan Tomasz obiecał, że w niedługim czasie postara się o więcej informacji ze służby i życia swojego dziadka. Czekamy więc z niecierpliwością A teraz zapraszam do galerii.
 16. Szukam informacji gdzie powstały te zdjęcia ,jakie okoliczność,święta.Procesją kojarzy mi się z Pelplinem,oba powstały na pomorzu,okolice Skórcza,dzięki za wszelkie sugestie.
 17. Jedną z zasad jaką przyjmuję to ta, że rzadko zdjęcia występują pojedynczo, czyli zrobione raz dla danej sytuacji, zwykle to jakaś seria i razem mówią: byłem tu, potem pojechałem tam a w drodze zobaczyłem to. Ale nie jest tak zawsze. a to przykładowe zdjęcie: czy trzeci od lewej w pierwszym rzędzie to nie gość z ekipy warsztatowej (ten na motocyklu)? nie ma tego zdjęcia tam w linku?
 18. jak zwykle strzał w czuły punkt((((, wpadnę w kompleksy... Jak widzisz, moja wiedza o DAK jest "de facto" szczątkowa; "kolekcjonuję" foto bardzo często w oparciu o ich stronę wizualną; moje "maniactwo" to nic innego jak próba uporządkowania setek zdjęć wg. jakiś tam postawionych sobie samemu założeń... Trochę rzeczy znam, trochę sie uczę - ale nie da się wszystkiego ogarnąć... Być może postawiłem sobie za wysoko poprzeczkę...może wystarczy tylko typ uzbrojenia / i to bardzo ogólnie: motocykl-ciezarowy-czołg- przyczepa itp.../ Dlatego jestem tutaj bo mam nadzieję że osoby o wiele bardziej zorientowane w temacie dołożą wiedzy, wytkną błędy, cos podpowiedzą itp.. Nawet nie Wiesz ile dzięki Twoim linkom znalazłem zdjęć.. ponieważ na razie tylko Ty, HD i już bardzo "okazyjnie" inni coś napiszą przyjmuję - szczególnie jednak Wasze - jako pewna wiedzę... Jak sam Wiesz czasami mam możliwość - po waszym ukierunkowaniu - drobnej akcji sprawdzenia:))))) Mam szaleńcza nadzieję, iż po Twoich wątpliwościach ktoś obeznany z tematem napisze: "Ba ma rację".../albo i nie..:))/ HD uczciwie napisał: znam jednoślady i moge je zidentyfikować - ale reszty już nie... Przez przypadek poruszyłeś coś, co mnie zawsze wprowadza w frustrację: podam przykład: czy jeżeli nie mam opisu a samo zdjęcie nie bardzo jednoznacznie sugeruje Afrykę: czy np. rodzaj hełmu może być takim wyznacznikiem../bo były tylko w Afryce.../ tu właśnie prosty przykład z linku który podałeś przy tym R-12 w obu ujęciach.. uff.. trochę się rozmazałęm..:(((
 19. Zobacz jaki jest komentarz do zdjęcia 37 na tej stronie. A w jej nagłówku wskazanie, że źródłem wiedzy jest "British: North Africa (Focus on Armour Camouflage & Markings) której autorem jest Kenneth M.Jones. Faktycznie motor ma i liść paproci na błotniku jako oznaczenie 2 New Zealand Division i numer na zbiorniku paliwa. No ale to BSA M20 - nic dziwnego. Tylko czy postać go dosiadająca to ten Jack Jakiśtam (znaczy się nowozelandczyk) czy też DAK-owiec? http://www.modelizmspb.temza.ru/temas/africa/statia/britkamufl3945-2.html Jakieś zdjęcie z porównawczym mundurem dla 2nd New Zealand załączam. Coś tam na pagonie widać podobnie i na głowie podobnie. Ale klapa kieszeni chyba inaczej cięta. Ubiory a zwłaszcza ich detale to dla mnie czarna magia. Tu Edmundo pewnie by wiele dodał.
 20. A swoją, gdzie trzeba " zapukać" i wykupić licencję, aby zobaczyć te " kilka", o których wspomniałeś?
 21. jak szaleć to szaleć... korzystając z wiedzy HD kolejna tematyczna paczka:)) pytania te same co zawsze..zapraszam do zabawy:))
 22. To zdjęcie "wywędrowało" za ocean i jest już niedostępne w innej wersji.
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information